בעולם שכל הזמן מנסים לרמות אותך ולבצע מניפולציות תמיד כדאי להיות מוכן, מצלמת מעקב או מצלמה נסתרת היא תמיד אופציה מעניינת כדי להוכיח אחר כך טענות כלשהן (שקריות או אמת). בשוק יש מגוון מאד רחב של מצלמות נסתרות, מצלמות מעקב וניתן למצוא אותן על עטים, טבעות, מנורות, תמונות, לא חסר איפה, עכשיו הגיע הטרנד הזה גם למטענים ניידים, אז בחרתי אחד כדי לעשות סקירה ולצערי נפלתי בגדול 🙂

נתחיל עם הלוק – אז כן, הוא נראה כמו מטען יש לו חיבור USB וניתן להטעין ממנו, זה לא מטען מהיר של סמסונג אז אל תצפו ליותר מדיי בתחום ההטענה, אבל לא בשביל זה התכנסנו כאן… המצלמה, המצלמה עצמה נותנת תמונות לא רעות בכלל וגם הוידיאו נקי ונראה טוב וכאן מסתיים כל הטוב הזה.

בחדר חשוך לא תראו הרבה, צריך שיהיה איזה מקור אור כדי שתוכלו לראות ולהבין מה קורה. ועכשיו לחלק האמנותי – האפליקציה, האפליקציה הכי לא ידידותית שראיתי בחיים שלי, עזבו את זה שהיא לא ידידותית, היא חייבת להיות פתוחה על מנת שתוכלו להקליט, לא הצלחתי למצוא דרך לגרום לה להקליט כאשר היא ממוזערת או סגורה, אפילו כשהנייד נכנס ל always on display היא מפסיקה להקליט! הדרך היחידה שלכם להקליט היא אם אתם משאירים על המסך של הטלפון את האפליקציה מופעלת עם הוידיאו – אז איזה מצלמה נסתרת זאת בדיוק אם כל אחד יכול לראות את זה על הנייד שלכם? לכו תבינו… אם באנדרואיד זה ככה אני מניח שבאפל זה לא שונה.

נמשיך? ההגדרה עצמה פשוטה – הסיסמה הראשונית היא 123456 (רשום בקטן על הנייד שקיבלתם, לקח לי זמן לראות), אתם יכולים לשנות את הסיסמה ומומלץ כדי שלא כל אחד שיהיה לו גישה למצלמה יוכל להיכנס. הבעיה היחידה כאן היא במידה וניסיתם להתחבר לרשת האלחוטית שלכם וטעיתם בסיסמה, תגידו שלום למצלמה או שתמצאו את הסיסמה שטעיתם בה ותשנו את הסיסמה בראוטר שלכם לסיסמה השגויה, אחרת אין לכם שום דרך לאפס את הדבר הזה, החכמים שמו את הכפתור איפוס איפה שהחיבור של החשמל ואין שום מצב להגיע לשם כשמצלמה מחוברת לחשמל וללחוץ על זה במשך דקה שלמה, ניסיתי לחבר לזה קייסם, ניסיתי עם עוד איזה סיכה, כלום, אין מצב, אני טעיתי בסיסמה ובסוף מצאתי את עצמי משנה את הסיסמה לראוטר! אחרי זה שניתי במצלמה לסיסמה הנכונה והחזרתי את הסיסמה בראוטר – הזיה!

המצלמה עצמה מקליטה על כרטיס זכרון חיצוני וההקלטה טובה (כשהיא מקליטה) ניתן להקליט עד 30 דקות רצוף על פי התוכנה, לא הגעתי לזה כי לא היה לי כוח להשאיר אותה פתוחה. טריק שכן מצאתי זה להקטין את החלון למינימום ואז אפשר להמשיך לשחק עם הנייד עד שתנעלו אותו במקרה או שהוא יכנס ל always display on ואז שוב יפסיק להקליט.

בקיצור, לא נכביר במילים – אכזבה מאד גדולה ולא שווה את הכסף, לא פרקטי.