את הבחור הזה רכשתי לאחר שקפצו לי כל מיני המלצות במייל מKSP בבלאק פריידי, דווקא שמתי לב על דגם אחר יותר פשוט (שרק שוטף ולא שואב), אבל המחיר של ה HW8 Pro היה יותר מדיי טוב כדי לפספס אותו, ההבדל בין המכשיר שרק שוטף לה שגם שואב היה כ 200 שקל והחלטתי ללכת על ה Jimmy HW8 Pro

אני חייב לציין, התלבטתי המון אם לרכוש אותו, הסתכלתי המון סרטונים, בעברית ובחו"ל השוואתי בין הדגמים ובסוף הלכתי עליו. יש לי כמה דברים להגיד שאולי יסתרו את מה שרואים בסרטונים אחרים, אבל זאת החוויה שלי עם המכשיר ולדעתי חלק מהדברים שראיתי לא ממש נכונים.

בואו נתחיל עם עם הנראות שלו – הוא יפה, מאד. ראיתי כמה סרטונים שמדברים על זה שהוא נראה זול ופלסטיק שלא יחזיק הרבה, לא יודע, הוא נראה לי דיי מאסיבי וגם נראה טוב, בימים הראשונים כל מי שראה אותו התלהב מאיך שהוא נראה. הוא מגיע חצי מפורק וההרכבה שלו מאד קלה, צריך רק לחבר את המוט שמחובר למחצה, את העמדת טעינה ואתם כבר יכולים להתחיל לעבוד.

רכשתי אותו לשני סיטואציות עיקריות. אחת – ניקוי מלא של הבית בשטיפה לאחר שאיבה של שואב רובוטי. וניקיון נקודתי במקרי חירום (למשל שהילדים שופכים משהו או חוזרים עם בוץ מהבית ספר)

נתחיל עם הניקוי המלא. הפעם הראשונה שהפעלתי אותו, היה אחרי ניקוי של הבית עם השואב הרובוטי , לקחתי את ה Jimmy HW8 Pro והתחלתי לשטוף. השטיפה יחסית קלה, אתם ממלאים מים במיכל היעודי, שמים קצת חומר שמקבלים איתו (אפשר להשתמש בכל סבון שאינו מקציף) והתחלתי לרוץ איתו. הניקיון עצמו מאד מהיר וקל, ברגע שמפעילים אותו הוא מתחיל לבד לנסוע קדימה ואתם רק נותנים לו קונטרה קלה, את המשיכה אחורה אתם כבר תרגישו קצת יותר, כי המכשיר מושך קדימה. אז יחד עם הניקיון גם תעשו קצת ספורט וחיזוק הזרוע 🙂

בעזרת כפתור יעודי ניתן להתיז מים , המים עפים קדימה בקלות ובנוחות והמטלית שיש עליה גם פינים חזקים קצת כדי להסיר לכלוך חזק, השאיבה של המים מתבצעת לתוך מיכל יעודי יחד עם הלכלוך. יש עוד כפתור להגברת הכוח של השואב – על פי ההוראות בספר להשתמש רק במקרים שצריך ולא כל הזמן. הרעש הוא נסבל, פחות משואב רגיל, בעוצמה החזקה שלו הוא כן מרעיש יותר משואב רגיל.

בעיה שחזרה על עצמה אצלי זה סימני הגלגלים שנשארים על הריצפה לאחר שאתם עוברים עם המטלית… לפי בדיקה באינטרנט הבנתי שזה גם קשור לסוג המרצפות.. אצלי משאיר סימנים, לא משהו שאי אפשר לחיות עם זה, כשזה מתייבש לגמרי גם בקושי רואים.

קל מאד להזיז אותו ממקום למקום והנקיון עצמו דיי נוח. זה כמו לנקות עם מגב חכם, מהיר וקל. יש לו פאנל LCD שמראה לכם את מצב הבטריה ואם המיכל מים שלכם התרוקן או אם המיכל לכלוך התמלא.

לאחר שסיימתי ראיתי שהמים במיכל היו שחורים לגמרי עם מלא ליכלוך… רק מראה כמה הרובוט האוטומטי לא עושה עבודה של 100%.

גם בשטיפה השניה שלי (שגם הייתה אחרי השואב הרובוטי) ניתן לראות המון מים שחורים ולכלוך.

עדיין – אם עוברים אחר כך על הריצפה יש חלקים שהם עדיין עם לכלוך ואבק שהוא לא הצליח להגיע אליהם, בעיקר בפינות שם הוא לא עושה עבודה טובה. גם מתחת לספות, מיטות ושולחנות, הוא אומנם מתקפל, אבל הוא מאד מוגבל בתנועה מתחת לרהיטים. הראש שלו מסתובב בקלות ואמור להגיע לפינות, אך כאמור זה לא עובד טוב. בבסרטונים שראיתי הם דווקא שיבחו אותו ואמרו שהוא מצליח לנקות טוב פינות ומתחת לרהיטים, בפועל אצלי זה לא ממש היה ככה….

בסרטונים גם רואים איך הם מנקים בקלות לכלוכים קשים. עכשיו אם באמת נשפך לכם משהו עכשיו ואתם מנקים אותו מייד, הוא יעשה את זה בקלות ובמהירות, אבל אם יש כתמים שנמצאים על הריצפה כבר תקופה והם נדבקו יהיה קצת יותר קשה להוציא, חלק מהדברים הוא הצליח להוריד עם שאיבה חזקה יותר וחלק התייאשתי ושפשפתי לבד עם מטלית וסבון.

הכאב ראש האמיתי מתחיל לאחר שסיימתם. בניגוד לשואב הרובוטי שמגיע לעמדה שלו ואתם מנקים אותו פעם בכמה זמן או אם יש לו עמדת ריקון הוא מרוקן את עצמו לבד, כאן אתם צריכים לעבוד ולנקות אותו בכל שימוש, אחרת זה ישב לכם בצד ויסריח לכם את הבית. ברגע שסיימתם, אתם צריכים להוציא את המיכל המלוכלך לשפוך את כל מה שיש שם (ממליץ לא לכיור ולא לשירותים, כדי שלא יהיו לכם סתימות), לאחר מכן, אתם מחזירים את המיכל המלוכלך למכשיר, דואגים שיהיה לו לפחות חצי מיכל מים מלא, מחזירים אותו לעמדה ועושים לו ניקוי אוטומטי, המכשיר מתחיל לעבוד בשאיבה ויניקה, משפריץ מים (לעיתים גם החוצה מהעמדה סתם על הריצפה) וכביכול מנקה את הכל – את הצינורות הפנימיים ומעביר את הכל למיכל הלכלוך. לאחר שהוא מסיים, שוב לפתוח את מיכל הלכלוך ולנקות את מה שהצטבר שם, לפתוח את הפילטר ולנקות. לפתוח את החלק התחתון  לשלוף את המטלית ולשטוף ולאחר ששטפתם הכל לשים לייבוש, כדי להשתמש בו שוב, הפילטר צריך להיות יבש. לכן מעכשיו הוא מפורק לכם בבית עד שיתייבש כמו שצריך. וכאן אני מגיע לסיבה השניה שרכשתי אותו, אם אתם זוכרים דיברתי על ניקיון נקודתי במקרי חירום, אז הינה דוגמה טובה, המכשיר עבד בצהריים, סיימתי את הניקיון, פירקתי אותו ושמתי את החלקים לייבוש ושעה אחרי זה הילדים אכלו ארוחת צהריים ונשפך מלא דברים על הריצפה ועכשיו מה? המכשיר מפורק ורטוב… רק מהמחשבה של לייבש אותו עכשיו מהר ולהרכיב כדי לנקות את זה קיבלתי עצבים וניקיתי עם מטלית … למחרת כבר עברתי על האזור עם השואב, אבל שוב.. נקודתי, אבל תלוי באיזה מצב המכשיר שלכם נמצא באותו הרגע.

קצת על הבטריה והטעינה. למכשיר יש בטריה נטענת שאתם מרכיבים אותו בהתחלה ולא נוגעים בו יותר, המטען מתחבר לעמדת טעינה וברגע שהמכשיר יושב בעמדת טעינה הוא מתחיל לטעון. הבטריה עצמה מחזיקה לשטיפה אחת של הבית, היא מתרוקנת דיי מהר, ואני סיימתי את השטיפה עם סביבות 20% בשטיפה הראשונה ו 13% בשניה. הטעינה עצמה לוקחת כ 5 שעות.

בשורה התחתונה – הוא עושה את העבודה, הוא לא ינקה לכם את הבית ב 100% אבל כמוצר משלים הוא בסדר גמור ושווה את המחיר. קצת מעצבן שצריך לטפל בו ולנקות אותו, אבל מצד שני גם אם אתם עושים ספונגה עכשיו, אתם אחרי זה צריכים לנקות את המטלית ואת הדלי… אז זה דיי דומה, כנראה שהתרגלתי לשואב הרובוטי יותר מדיי, בסופו של דבר זה ספונגה משודרגת.

 

חווית השטיפה שלי איתו