**** עדכון חוות דעת – 15/08/21 ****

טוב, מעדכן שקיבלתי את השואב לאחר שהיה חודשיים! כן חודשיים בתיקון! אגב כדי להביא אותו לתיקון הייתי צריך לערב את מנהלת השירות של שירות רם וזה גם הזמן להודות לה על העזרה! היחידה שם שבאמת ניסתה לעזור, אני לא ארחיב יותר מדיי על השירות שקיבלתי עד אז כי חבל על המילים אפילו… בסופו של דבר באתי עד הבית שלה כדי להביא לה את השואב כדי שהיא תשלח אותו ישירות לחברה לתיקון והיא גם הביאה אותו אליה כדי שאוכל לקחת אותו. בסופו של דבר החליפו לי גם כרטיס אלקטרוני שכנראה נדפק במהלך התיקון. אז כן הוא עובד – אבל עדיין יש לו את הקטעים שהוא מאבד את עצמי ולא מבין איפה הוא, או שהעמדת טעינה נעלמת לו והוא שם אותה בחדר אחר…מתסכל, אבל זה מה יש. בסופו של דבר אם מסתכלים על כל מה שעברתי איתו ועל השירות הלא משהו שקיבלתי, יש אלטרנטיבות הרבה יותר טובות בחוץ היום. ממליץ לכם לפזול לכיוונם.

**** עדכון חוות דעת – 17/06/21 ****

ממשיכים בביזיון, קיבלתי את השואב מתיקון לאחר שהחליפו לי גלגל, הפעלתי אותו היום, עבד 5 שניות ו…. בום תקלה חדשה – collision sensor is blocked – כל מאמצי לתקן זאת כשלו, לאחר שיחה עם המעבדה – להחזיר את השואב לבדיקה חדשה – העברתי אותו שוב לשירות רם ונראה מה יקרה איתו, אעדכן בהמשך.

**** עדכון חוות דעת נוספת – 13/06/21 ****

אז אני ממשיך לעדכן אתכם בנפלאות השואב הזה של שיאומי. כשאתם רוכשים את השואב יש לכם 12 שנות אחריות. והינה שבועיים לאחר תום האחריות השואב שלי החליט לשבות. הגלגל השמאלי כבר לא זז. כל ניסיונותי לסדר את זה לבד לא הצליחו, לא לשמן לא להזיז, לא שערות, פשוט מת. שלחתי אותו לתיקון ו…. 420 שקל! לתיקון גלגל של שואב שהסתיימה לו האחריות שבועיים… לדעתי? ביזיון.

***** עד פה העדכון של 13/06/21 *****

*****עדכון חוות דעת*****

את העדכון אני רושם מעל לכל הביקורת כדי לשנות אותה קצת – אז אחרי שנתתי פה ביקורת לא רעה בכלל ואפילו טובה, אני רוצה קצת לשנות אותה ולתת כמה נקודות שנתקלתי בהם במהלך העבודה עם השואב שלדעתי גורמים לו להיות פחות טוב ממה שחשבתי שהוא. אני אעדכן גם את הציונים בהתאם.

נתקלתי במצב שלפחות פעמיים בחודש השואב מאבד את המיקום שלו ולא מבין באיזה חדר הוא ואיפה הנקודת טעינה שלו, במקרים רבים הייתי צריך לאפס את המפה ולהתחיל מחדש כיוון שהוא פשוט לא הצליח להבין איפה הוא – הדבר ממש מעצבן – אתה שולח אותו לחדר מסויים והוא חושב שהוא בחדר אחר ומתחיל להשתגע.

מצבים נוספים שהוא נכנס ללופ בחדר מסויים וחוזר על אותה פעולה עד שנגמרת לו הבטריה – יצא לי לחוות את זה כמה פעמים.

האפליקציה – בואו נדבר עליה קצת – מעצבנת!!! כל הזמן מאבדת את הלוגאין שלה וצריך להתחבר אליה מחדש , זה מאד נפוץ כל פעם שהיא מתעדכנת, אבל לפעמים גם בלי להתעדכן, מה הקטע? למה אני צריך לעשות לוגאין כל הזמן?

בנוסף – עשיתם שדרוג ממש טוב באפליקציה ונתתם אפשרות לערוך חדרים ולבנות אותם כמו שהם במציאות – מעולה! אהבתי! אבל מה הקטע עם זה שאי אפשר לגעת בעמדת טעינה במפה? זה היה פותר לי את כל הבעיה שהשואב לא מבין איפה העמדת טעינה ומעביר לי אותה למקום אחר במפה… הייתי פשוט יכול לערוך את זה ולשים לו את המקום המתאים, אבל לאאאאא, בעמדת טעינה אי אפשר לגעת ולכן בהמון מקרים מצאתי את עצמי מאפס את המפה ואת כל מה שבניתי, מעצבן!!!! למדתי שיטה ואני אעדכן גם אתכם – אם גם לכם זה קורה והוא מאבד את המיקום שלו אז צריך ישר ללחוץ לו על לחזור ל DOCK , והוא יגיע לבד, ככה פעמיים-שלוש והוא יתאפס על עצמו ויבין איפה הוא. מעצבן שעבר כל כך הרבה זמן ולא קיבלתי שום עדכון גירסה לשואב שיתקן את הדברים האלה.

***** עד פה העדכון במלל *****

 

אני חייב לציין שחיפשתי לא מעט ביקורות על השואב הזה גם בארץ וגם בחו"ל ולא בדיוק מצאתי, התלבטתי מאד אם לקנות אותו כי היה לי שואב רגיל של שיאומי , הדגם הראשון ומאד הייתי מרוצה ממנו.

בסוף החלטתי כן ללכת על הקניה (בשביל השטיפה) והעברתי את השואב הישן להורים שלי (שמודים לי על כך כל יום).

אז נתחיל?

ישנם כמה דגמים של שואבים שוטפים של שיאומי, יש את ה mop  הרגיל, את ה mop pro ודגם Viomi V2 שהוא גם מותג של שיאומי , גם דגם רגיל ודגם פרו.

המחירים נעים בערך סביב אותו מחיר, בין 1000  ל 1500 שקל ותאמינו לי אם תתחילו לחפור בהבדלים ביניהם לא תצליחו לצאת מזה, סוגים שונים של חיישנים, גדלים של מיכלים וסוללות ועוד ועוד, מה שאני מציע לכם זה פשוט לקרוא חוות דעת וסיקורים ואז להחליט מה הכי מתאים לכם, לכל שואב יש את הפלוסים והמינוסים שלו.

לא צריכים שוטף? לכו על הרגיל!

רגע, לפני שנמשיך, אם אתם מחפשים שואב אבק רובוטי רגיל ללא שטיפה, לכו על הדגם הרגיל של שיאומי, הדגם הראשון שלהם, תאמינו לי אתם לא תצטרכו עוד, הוא מעולה!!! עוצמתי, חכם וסוללה חזקה, אתם באמת תהנו ממנו.

מנגב – לא שוטף

נחזור ל mop pro שלנו ???? כאמור אחת מהבעיות אצלנו שבין השעות הארוכות בעבודה לטיפול ב 3 ילדים קטנים, אין הרבה זמן לעסוק בשטיפת הבית, אז השואב כל בוקר היה עושה סיבוב בבית ושואב את כל מה שצריך, אבל הריצפה גם צריכה איזה ניגוב מדי פעם… וזה בדיוק מה שה MOP עושה… ניגוב – אל תצפו ליותר מדיי, זה לא שוטף רצפות, זה מנגב רצפות, הוא לא מוריד כתמים והוא לא יתחיל לשפשף לכם את הריצפה, זה מקביל לזה שתקחו סמרטוט ריצפה תשימו אותו במים ותתחילו לעבור על הריצפה, זה הכל, זה לא ספונג'ה.

השואב עצמו מגיע עם מיכל אבק ומיכל 1+1, שזה מיכל אבק ושטיפה – שנותן לכם את האופציה לשאוב ולנגב, מעוניינים רק לנגב? בעיה, תצטרכו לקנות מיכל נוסף רק של מים  (עולה בסביבות 100 שקל באלי אקספרס, לא ראיתי כזה בארץ וזה גם לא נמכר בחנויות של השואב), המיכלים הם מיכלים פנימיים ואתם יכולים להחליף ביניהם, תלוי איזה פעולה אתם רוצים, שטיפה או שאיבה. בנוסף מקבלים 2 מטליות, אחד לשטיפה/ניגוב ואחד שטיפה/ניגוב/יבוש (אל תשאלו אותי את ההבדל ביניהם לא כל כך הבנתי וגם עד היום השתמשתי רק בשטיפה, אני אוהב שנשאר רטוב וזה מתייבש לבד).

בשואב הדגם הרגיל ולא הפרו, יש מיכל אבק פנימי ומיכל שטיפה חיצוני.

עוצמת השאיבה שלו היא 2100 , לעומת ה 1800 בשואב הדגם הראשון, אגב שימו לב שהדגם הרגיל שהוא לא פרו, עוצמת השאיבה היא 2500….

סוללות – 2600 לדגם הרגיל ו 3200 לדגם הפרו. אגב, לדגם הראשון של שיאומי הלא שואב, יש סוללה של 5200 , הבדל עצום שאנחנו עוד נחזור לדבר עליו.

סקירת השואב

WhatsApp Image 2020-06-25 at 10.07.40 (1) בואו נתחיל בסקירה עצמה של השואב. האפליקציה לשליטה בשואב היא אפליקציית שיאומי mi home, שימו לב שאם קניתם את השואב בארץ השרת שצריך להגדיר אותו באפליקציה הוא ישראל ולא סין כמו שהייתם מגדירים בשואב הקודם. האפליקציה מאד נוחה, עובדת מעולה, קלה לתפעול, אפשרות לחלוקת חדרים, ניקוי אזורים, סגירת אזורים ובעצם כל מה שהיה באפליקציה של השואב הרגיל רק עם עוד יותר אופציות ויותר נעים לשימוש.

בשואב הרגיל היה לי בעיות עם האפליקציה שכל הזמן היא הייתה מתאפסת והייתי צריך למצוא את השואב מחדש, כל פעם שהיה עדכון אפליקציה או שהוא היה מתנתק מהרשת, כאן לא חוויתי בעיות כאלה עד עכשיו (אבל חוויתי בעיות אחרות…. שתכף נגיע אליהם). – מעדכן כמו שרשמתי בפיסקה העליונה – גם פה יש את הבעיות הללו.

לשואב כאמור יש 3 אפשרויות – שאיבה, שאיבה וניגוב ורק ניגוב.

כאשר ניתן לבחור בעוצמת השאיבה – שקט, רגיל, בינוני וטורבו. ובשטיפה ניתן לבחור עוצמת מים – נמוך, בינוני וגבוה.

נתחיל בשאיבה – השאיבה עצמה עושה עבודה טובה, החיישנים מכסים יפה את כל האזורים, הוא מתכנן את המסלול בלי בעיה, עובר על כל נקודה בבית. העוצמה השקטה באמת שקטה, אבל יכול להגיד שגם בעוצמה רגילה אין יותר מדיי רעש, אגב השתמשנו בשוטף בעוצמה רגילה בלילה כשהילדים ישנים ולא הזיז להם, המשיכו לישון.

בעוצמת שאיבה רגילה הוא יסיים את הבית בלי לחזור לטעון, אבל עכשיו מתחילה הבעיה – בעוצמת הטורבו – תצפו אם יש לכם בית גדול 120 מטר + שהוא לא יצליח לסיים את זה בסיבוב אחד והוא יצטרך לחזור לעמדת הטעינה, לטעון ולהמשיך – בשאיבה זה קצת פחות בעייתי, אבל כשמדובר בשטיפה אז אנחנו כבר בבעיה ואני אסביר בהמשך.

מוד שאיבה ושטיפה – אז במוד זה צריך להחליף את המיכל למיכל 1+1 של אבק ושטיפה, לשים את המטלית ולבחור במוד השטיפה והשאיבה, בעקרון הוא עושה עבודה מאד טובה, תעיד המטלית ששוטפים אותה אחר כך רואים את כל המים השחורים שיוצאים ממנה ???? , כאן אבל אני חייב לציין שאני מאוכזב מדבר מאד אלמנטרי לדעתי שחייב להיות – אין פה חיישן בקרת מים, מה זה אומר, אין לנו מושג אם נשאר מים במיכל, האם הוא סיים את המים… בהרבה מקרים אני מוצא את השואב ממשיך לעבוד כשהמיכל בכלל ריק ואז הוא לא משפריץ מים חדשים, מעצבן! , אני מוצא את עצמי עוצר אותו באמצע העבודה כדי להוסיף לו מים (גם בניחוש שהוא צריך, בערך בחצי דרך) , זה מצחיק שדווקא על זה לא חשבו.

כשהשואב עושה בעצם את השטיפה הוא עושה עבודה כפולה, הוא גם שואב וגם זז אחר כך לניגוב ושטיפה על המקום, מה שאומר שיש לנו בעיה עם ההספק של הבטריה – אם אתם מחפשים לעבוד איתו במצב טורבו – אל … אלא אם יש לכם דירה קטנה, הוא לא יסיים את העבודה, הוא ילך לטעינה אחרי חצי עבודה ואתם תצטרכו לחכות לו עד שיסיים את הטעינה וימשיך לעבוד – כל הסיפור הזה יכול להימשך שעות… בעיה כשאתה רוצים לשים שואב וללכת מהבית – כשעושים שטיפה אי אפשר ללכת מהבית – כי אסור להשאיר אותו בטעינה עם המטלית הרטובה והמיכל מים – סכנת התחשמלות, לכן חייבים לסיים , להסיר את המטלית והמיכל מים ורק אז לתת לו לטעון. אז קחו בחשבון שבעוצמה הזאת תהיה לכם בעיה. במצב נורמלי הוא אצלי מסיים על הקשקש ולפעמים כן הולך לטעון, תלוי באמת בעבודה שיש לו.

במשימות הראשונות שלו תשימו לב שיקח לו יותר זמן והוא ילך לטעון באמצע, אני בהתחלה חשבתי שאולי יש לי דגם עם בטריה מקולקלת, אבל מהר הבנתי שהוא פשוט לומד את הבית ואת היעילות של איך לנקות בצורה הטובה ביותר (AI כבר אמרנו?) ואכן אחרי כמה פעמים הוא כבר למד את הבית וידע איך לנצל את הבטריה בצורה הטובה ביותר.

עדיין, לפעמים יש לו בעיות ותקיעות, היום לדוגמה שהפעלתי אותו השטיפה לא עבדה, הוא לא הוציא מים למרות שהמיכל היה מלא, הייתי צריך להחזיר אותו לעמדת הטעינה ולהתחיל מחדש.

כבר קרו לי מקרים שהוא פשוט איבד את עצמו ולא הצליח לחזור לעמדת הטעינה למרות שהיא גלויה מאד והיה גם מקרה שהוא פשוט נעצר ולא זז יותר, כל ניסיונותי להחזירו לחיים לא צלחו והייתי צריך לכבות אותו לגמרי ולהדליק מחדש.

אני מניח שכל הפאקים הקטנים האלו יתוקנו עם הזמן ביחד עם עדכוני גירסה, אבל עדיין כדאי לדעת שיש בעיות כאלה.

לגבי מוד השטיפה – רכשתי מיכל נוסף חיצוני רק למים דרך אליאקספרס – מוד השטיפה מעולה, מחברים את המטלית ואת המיכל ונותים לו לרוץ – אני בעקרון נותן לו 2 חדרים כל פעם ושוטף את המטלית, ככה הרבה יותר יעיל, הוא עושה עבודה טובה, שקט , ככה שאפשר להפעיל אותו גם בלילה וגם לא לוקח כמעט בטריה במוד השטיפה.

סיכום

לסיכום – על פניו השואב עושה את העבודה – הוא שואב את הבית בצורה טובה, הוא חכם, לומד את השטח וכשהוא לא נתקע ועושה שטויות אז העבודה מתבצעת בצורה הטובה ביותר – השטיפה היא אופציה נחמדה וטובה, אומנם לא ספונג'ה, אבל הניגוב הזה לדעתי כן מוסיף לניקיון. הבטריה לדעתי לא מספיק חזקה וצריכה שיפור, לדעתי שיאומי צריכים להגדיל את הקיבולת שלה.

האם אני ממליץ? אז דגם הפרו עולה 1500 שקל נכון להיום, לדעתי תמורה טובה לכסף, אבל אם אתם מחפשים שואב פשוט יותר ולא שטיפה, לכו על הדגם הראשון הרגיל שיעלה לכם בערך חצי ממנו. לגבי הדגם הרגיל של השטיפה לא יכול לחוות , כי לא בדקתי אותו, אבל לפי מה שהבנתי סוג החיישנים שונה וגם סוג השטיפה שונה, את זה תוכלו בטח לראות בחוות דעת אחרות ברשת.

שיהיה בהצלחה!