טוב, אז אחרי שחוויתי 2 שואבי אבק רובוטים של שיאומי (הדגם הראשון ודגם ה mop pro שגם ניתן לראות בסקירה הבאה – חוות דעת, ביקורת xiaomi mi vacuum mop pro) קניתי החודש את ה mi robot vacuum-mop Essential לשימוש בעבודה שלי. יש לי משרד שהוא לא גדול – כ 35 מטר רבוע, וחיפשתי משהו זול ופשוט שיעשה את העבודה, החודש יש המון מבצעים של שיאומי ומצאתי את הדגם הזה במחיר דיי זול, אז החלטתי לקנות. אז מכירים את המשפט what you pay is what you get? אז בדיוק… המחיר שלו בריצפה וכנראה יש סיבה 🙂 , אני לא אלאה אתכם בנתונים יבשים יותר מדיי, רק אספר לכם שהשואב הזה יש לו מצבי שאיבה ושטיפה ( אם אפשר לקרוא לזה שטיפה, אני קורא לזה התזה…) עוצמת שאיבה של 2200Pa ומיכל מים ואבק משולב. יש לו 2 מברשות מקדימה שלוקחות את הליכלוך.

אני עוד אעשה השווה בינו לבין גירסת הפרו שיש לי בבית, אבל עד אז – אני אספר את החוויות שלי ממנו בינתיים, אני מדגיש – זה משרד של 35 מ"ר! והחוויה שלי איפשהו כן מושפעת מהניסיון שלי עם דגם ה PRO למרות שאני עדיין לא משווה ביניהם, אז קחו את זה בחשבון.

הסוללה – מרגיש לי שאכן הסוללה יותר טובה וחזקה, הוא עובד יפה עם הכוח שיש לו – הוא לא מרעיש כמעט וגם בחוזק הכי חזק שלו – יחסית לשואבים אחרים ששמעתי הוא מאד שקט. מים – הוא משפריץ קצת מים, אבל השטיפה שלו לא ממש נותנת את אותותיה, בסדר… לא יותר. בואו נדבר על חכם, הוא לא ממש חכם, נתקע בדברים בכוח שלפעמים נראה שהוא ישבור את עצמו למוות, העבודה שלו לפעמים מוזרה, הוא חוזר למקומות אחרי שהיה ועושה עוד סיבוב… (מוזר… אם היית שם כבר אז למה אתה חוזר?) שליטה ידנית – בואו לא נדבר על זה – לא עובד טוב, בקושי זז ולא מגיב לפעולות. חזרה לעמדת טעינה לאחר העבודה – אחד הדברים הכי מוזרים שראיתי, הוא לא מצליח להבין איפה העמדת טעינה, למרות שהיא מול הפרצוף שלו, ואז כשהוא מגיע אליה הוא מתחיל לעשות רברס ולנסות להיכנס שוב ושוב ושוב, יצא עדכון גירסה שעמוד לטפל בבעיות החזרה לעמדת הטעינה… זה לא ממש פתר את הבעיה כמו שאפשר לראות בסרטון שצירפתי. בסוף אבל הוא מצליח…

השואב מתחבר לאפליקציה של ה MI HOME שמשמש לעוד המון דברים של שיאומי, גם ה PRO מתחבר לשם ואגב למרות שזאת אותה אפליקציה הפונקציות בכל שואב שונות. ב essential לא ניתן למשל להגדיר חדרים, לא ניתן להגיד לו לך תנקה חדר מסויים ולא ממש רואים את כל המפה כשהוא עובד, אלא רק בסוף… (ממש מוזר).

נלך רגע לשורה התחתונה – אם אתם מחפשים שואב זול שיעבוד על מט"ר יחסית נמוך ולא משהו מיוחד, אז כן – הוא יעשה את העבודה, אולי יביא לכם קצת עצבים תוך כדי, אבל בסוף יהיה יותר נקי מלא לשאוב ולא לנקות בכלל 🙂 , אבל שוב, אני מניח שיש חלופות בחוץ שיותר טובות מזה. אם יש לכם בית של 3 חדרים ומעלה – הייתי ממליץ לחפש דגם אחר.

בעיית חזרה לעמדת טעינה –