את הקורקינט החשמלי של שיאומי רכשתי בבלאקפריידי האחרון. כבר כמה חודשים שאני שוקל לרכוש לי אחד. עד היום התניידתי בעיקר באמצעות אופניים חשמליים, העבודה שלי מאד קרובה לבית וגם סידורים שקרובים לבית ניתן לעשות בקלות באמצעות האופניים החשמליים, החיסרון שלי תמיד היה שצריך תמיד למצוא מקום לקשור אותם ולנעול אותם, אם זה בעבודה או סתם בסידורים, אתה צריך למצוא איפה לתקוע אותם, במקומות מפוקפקים אתה גם מוציא את הסוללה ומתחיל ללכת איתה כמו (נגיד את זה יפה כמו טמבל חחח)… בהרבה סיטואציות זה לא ממש נוח. אז כן יש לזה המון יתרונות, אבל מה שקסם לי בקורקינט זה שאפשר לקפל אותו מהר ולקחת אותו איתנו לכל מקום בקלות. (אז לא כל כך בקלות כי הוא לא כל כך קל, אבל עדיין יותר קל מהאופניים).

נתחיל עם זה שאם אתם גרים בבניין קומות ואין לכם מעלית או מקום לשים אופניים בבית (או מחסן) אתם תהיו בבעיה, מאד קשה להעלות את האופניים למעלה כי הן ממש כבדות, בהתחלה הייתי עושה את זה והייתי שובר את הגב, אחר כך כבר שמנו מחסן בבית ונעלתי אותם. פעם אחת ניסו לגנוב אותן כאשר פרצו לנו למחסן, לא הצליחו לפרק את המנעולים ששמתי אז ויתרו. וכרגיל גם בעבודה, אני קושר אותם למטה, לא אידיאלי, הרבה פעמים כשחזרתי אליהם גיליתי שפירקו לי מנורות, חישוקים וכל מיני דברים, מעצבן.

הסקירה הזאת תהיה גם של הקורקינט אבל גם בהשוואה לאופניים חשמליות, כדי שתדעו מה יותר נוח ומה יותר טוב בשבילכם.

זוהי הגירסה המתקדמת החדשה של הקורקינט, לא הייתה לי את הגירסה הראשונה, אבל ממה שהבנתי הם שיפרו אותו לא מעט וגם הייתה בעיה שהכידון היה מתפרק והם סידרו את זה.

הקורקינט מגיע בקופסה גדולה, בתוכו תמצאו את הקורקינט מפורק ל 2 חלקים – הכידון והחלק התחתון עם הגלגלים. שימו לב לחבר את הכידון נכון , אני חיברתי אותו הפוך , לשים לב לבלם יד כדי שתדעו באיזה צד. מקבלים עם זה ברגים ומפתח מיוחד לסובב את הברגים. בנוסף תקבלו גלגל ספייר, צינור לניפוח, מטען וחוברת הוראות.

לאחר שחיברתם את הכידון כמו שצריך והפעלתם את הקורקינט תקבלו ציפצופים מעצבנים שלא יפסיקו עד אשר תחברו את הקורקינט לאפליקציה של mi home ותראו את הוראות הבטיחות. לאחר מכן תוכלו להפעיל אותו והציפצוף המעצבן יסתיים. בנוסף תוכלו לבחור סיסמה ולאחר מכן לנעול את הקורקינט במקרה של גניבה או אובדן. אגב אם אתם לא בוחרים סיסמה אז כל חיבור לכל אפליקציית mi home תוכל לפתוח את הנעילה. זה בערך כל מה שהשתמשתי באפליקציה עד כה. לא ממש נגעתי בה.

לקורקינט עצמו מסך קטן שמראה את מהירות הנסיעה ואת המוד שהוא נמצא בו – יש לו אפשרויות נסיעה – רגילה הוא נוסע במהירות של עד 20 קמ"ש, ספורט – מהירות של עד 25 קמ"ש ומהירות נמוכה של בסביבות 5 קמ"ש במקרים שאתם נוסעים בין אנשים. חייב לציין שאומנם 5 קמ"ש נשמע לא הרבה, אבל זה משמעותי בנסיעה בין ה 20 קמ"ש ל 25 קמ"ש, הרבה יותר קשה להשתלט עליו במהירות 25 וצריך להתרגל. אפשר לעבור בין המודים בלחיצה כפולה על כפתור ההפעלה. בנוסף אם תלחצו פעם אחת ידלקו האורות, אור לד אחד חזק מאד מקדימה ואור אדום מאחורה.

חווית נסיעה – אז למי שרגיל לנסוע באופניים צריך קצת זמן התרגלות, על מנת לנסוע , צריך לדחוף את הקורקינט קלות עם הרגל ולעמוד עליו – בניגוד לאופניים ששם לא ממש מרגישים את הדרך, בקורקינט מרגישים, מרגישים את הבורות, את הבמפרים ואת הכביש. במהירות גבוהה אתם גם דרוכים מאד כל הזמן ובסוף הנסיעה מצאתי את עצמי מותח את הרגליים כי ממש נתפסו לי מהעמידה. לכן כשחושבים על זה – הנסיעה לא אידיאלית למרחקים גדולים – במרחקים גדולים הייתי משתמש באופניים, נסיעה של 5-10 דקות בקורקינט זה זמן סביר שלא יציק לכם יותר מדיי.

ועכשיו לשוס – הקיפול. את הקורקינט ניתן לקפל במהירות ובקלות, מושכים את הצופציק ליד הכידון, מורידים אותו למטה, מקפלים ומחברים לפעמון את הוו שנמצא ליד הגלגל וזהו יש לכם ידית נשיאה – אתם יכולים להרים אותו וללכת. הוא שוקל כ 12 ק"ג, זה לא קל, אבל גם לא כבד יותר מדיי, האופניים יותר כבדות, אז אחרי נסיעה של כ 5 דקות לעבודה, קיפלתי אותו תוך 5 שניות, הרמתי אותו ועליתי איתו למשרד בקלות ובמהירות. סיימתי את העבודה – ירדתי איתו למטה, פתיחה של הוו קיפול חזרה ונסיעה הביתה במהירות – הגעה הביתה  – שוב קיפול והעלאה של הקורקינט הביתה – בקלות, במהירות ובלי להתעסק בקשירות, במנעולים ובכל מיני מחשבות שמישהו יגנוב לך אותו או יזיק לו. וזה הפלוס הכי גדול פה.

לגבי בטיחות  – בוא נודה על האמת , לא אופניים ולא קורקינט הם מוצר בטיחותי, בסופו של דבר גם אם נשמור על החוקים והכללים אנחנו גם תלויים במי שנמצא על הכביש ובדרך, במקרה של תאונה, פגיעה או החלקה מה שישחק פה תפקיד זה איזה סוג מכה תקבל, איך תעוף ועל מה תיפול… אז כן, כשאני חושב על זה, הסיכוי לצאת מזה על אופניים יותר גדול מקורקינט, האופניים יותר יציבות, ניתן לשלוט בהם הרבה יותר מהקורקינט ולכן לדעתי הן יותר בטיחותיות, אבל שוב – גם פה וגם פה תלוי איפה תחטוף…. וכמו תמיד – ההמלצה (וגם החוק) תשימו קסדה כי זה שומר על החיים שלכם.

מהירות – הקורקינט בקלות מגיע ל 25 קמ"ש וזאת המהירות המקסימלית, אני שוקל כ 65 ק"ג ולא הייתה לו בעיה אפילו לרגע. הטעינה לוקחת קצת זמן, אבל לא היתה לי בעיה להטעין אותו בלילה ולמחרת לנסוע, הסוללה אמורה להחזיק לכ 30 ק"מ , לא ממש בדקתי כי אני לא נוסע למרחקים כאלה.

אחריות – שיאומי והמילטון נותנים אחריות למוצר, כמו שאתם יודעים אני והמילטון לא חברים יותר מדיי טובים אחרי סאגת השואב אבק שהיה לי, בכל אופן, טיפ קטן שגם רשום בכל חור בחוברת – מים גורמים להסרת האחריות – זאת אומרת – אל תסעו עם הקורקינט הזה בגשם אחרת אתם מסתכנים בהסרת האחריות ובפגיעה במכשיר. יכול להגיד לכם שהאופניים שלי נסעו בגשם, נסעו בבוץ, נסעו בסערות ולא הייתה להם שום בעיה, את הקורקינט לא הייתי מכניס לגשם, לדעתי זה מתכון לא טוב.