כבר הרבה זמן שאני שוקל לרכוש כונן SSD חיצוני ולא בשביל השימוש היום יומי של אחסון קבצים, אלא דווקא למשחקים באקסבוקס וואן שלי.

עם הזמן המשחקים באקסבוקס התחילו להיות יותר ויותר כבדים – המשחקים היום שוקלים במינימום כ 50 גיגה עד 120 גיגה… כמויות אדירות של מידע, כאשר מריצים משחקים ומשחקים ברשת הכמות הזאת של המידע משמעותי, המכשיר צריך לטעון ים של מידע במקביל והדבר גורם לאיטיות בטעינת המשחק ובמשחקיות עצמו, יש משחקים שלקח המון זמן לטעון ולהתחיל לשחק. לדוגמה אם הייתי מתחיל משחק ברשת בבאטלפילד 5, עד שהייתי מתחבר וטוען את הכל , שאר המשתתפים כבר היו עמוק בתוך המשחק.

אז חקרתי את הנושא והבנתי שאם אני אחבר SSD חיצוני במקום ההארדיסק הרגיל שמחובר אצלי חיצוני וגם הפנימי אקבל ביצועים יותר טובים.

אז הלכתי על ה SSD של סנדיסק – אפילו לא החלפתי את ההארדיסק הקיים שלי אלא חיברתי אותו במקביל – נכון להיום יש לי 3 דיסקים מחוברים במכשיר – אחד פנימי, אחד USB רגיל וה SSD החדש.

הוא קטן בטירוף – הייתי בהלם כשהוצאתי אותו מהקופסה, יש לי יד קטנה והוא נראה בתוכה כמו חרק , פשוט אדיר!

אני חייב לציין שהביצועים השתפרו בצורה מדהימה! וואו! איזה הבדל! המשחקים נטענים תוך שניות וזה פשוט מדהים, ישנם דיסקים עם מהירויות יותר גבוהות מן הסתם וזה הכל תלוי במחיר, אבל לדעתי הדיסק הזה במחיר שפוי ועם שיפור משמעותי בביצועים – את המשחקים הפחות גדולים או שאני פחות משחק בהם אני שומר בדיסקים הרגילים.

לסיכומו של דבר – שווה!!!