אקנה… חצקונים… פצעי בגרות… מאז שאני זוכר את עצמי כנער סבלתי מהצרה הזאת.. מה לא ניסיתי, משחות, כדורים, סבונים כל מה שרק הרופא עור היה מוכן לתת, בד"כ זה עזר קצת, מקומית אבל לא ממש.

בסופו של דבר הרבה מזה קשור לגנטיקה ולתזונה. ככל שהתזונה שלכם תהיה מאוזנת וטובה יותר ככה תסבלו מזה פחות. עדיין… גם אחרי גיל ההתבגרות הרבה מהאנשים עדיין ממשיכים לסבול מזה, כן כן, גם בגיל 30 וגם בגיל 40+ אז אולי זה לא באותה תדירות וברמה כל כך גבוהה אבל עדיין, ישנן מקומות שבד"כ יהיו בהם חצקון אחד או 2 לפחות כמו על הגב, על הכתפיים, זרועות, ישבן… הרבה מחפשים טיפול ופתרונות למכה הזאת, אם זה לעשות לייזר, כל מיני מנורות כחולות ומשחות שמציעים לכם, אז לשמחתכם (ופחות לשמחתי) ניסיתי כמעט הכל ממה שיש באלי אקספרס IHERB וכל מיני דברים שמצאתי.

אני הולך לתת לכם מדריך מקיף על המשחות והתכשירים שניסיתי – לחלקם אני אתן גם לינק, חלק מהלינקים הם קישורי אפיליאט שאני מרוויח מהם, אבל בכל אופן, אני הולך להיות מאד כנה איתכם ולתת לכם גם דברים שפחות עבדו אצלי כדי שלא תבזבזו סתם כסף. ובכל אחד גם הוספתי דירוג כוכבים על פי דעתי האישית.

אגב – בגלל שאנחנו שונים ולכל אחד יש עור שונה, שומניות שונה, אז לעיתים גם מה שמשפיע על אחד לא משפיע על אחר. בכל אופן, אני יכול להעיד על ההצלחה או הכישלון שלי עם אותו המוצר.

ודבר אחרון – אני אינני רופא ואינני ממליץ לכם להשתמש במוצר זה או אחר ואינני אחראי על נזקים שיקרו לכם אם תשתמשו במשחה זאת או אחרת, כל הנאמר כאן נרשם מחוויה אישית שלי עם המוצרים ולא עם בדיקות רפואיות ובדיקות מקיפות של החומרים במוצר, לא בטוחים? תבדקו את החומרים במוצר, תתייעצו עם רופא, תבדקו שזה לא יכול לעשות לכם נזק. השימוש כמובן על אחריותכם בלבד.

אז נתחיל?

מכשירי טיפול באקנה, חצ'קונים, פצעי בגרות, צלקות אקנה

מנורה כחולה - Acne Laser Pen Portable Wrinkle Removal Machine Durable Soft Scar Remover Device Blue Light Therapy Pen Massage Relax KD-7910

אני דווקא רוצה להתחיל ממכשיר שמבטיח (ספויילר – ולא ממש מקיים) שיוצר אור כחול ואמור לעזור ולהקל במקרים של פצעים… את המנורה אתם מצמידים לעור איפה שיש לכם חצקון והוא אמור לייבש אותו, אתם אמורים לחזור על זה כמה פעמים ולראות הקלה ותוצאות. בפועל – לא ראיתי מזה כלום. לא ממש עשה משהו.

מנורה כחולה נגד אקנה

בי קיור לייזר

יש לי את המכשיר הזה כמה שנים, באחת מהפעמים קראתי את העלון מידע שלו וראיתי שרשום שם שהוא עוזר גם בטיפול נגד אקנה, אז אמרתי ננסה, ניסיתי כמה פעמים על כמה חצקונים ולא ראיתי שיפור.
המכשיר עצמו הוא מכשיר נגד כאבים, אבל הם אומרים שחוץ מכאבים הוא מטפל בעוד כל מיני דברים (כולל אקנה), אם אתם הולכים לרכוש אותו במיוחד בשביל זה, אז אולי כדאי לחשוב שנית כי הוא מכשיר מאד יקר ולא ממש ראיתי שזה עובד מול האקנה, לפחות לא אצלי. לגבי טיפול בכאבים זה כבר משהו אחר, אבל לא על זה המאמר שלנו 😊

מכשיר בי קיור לייזר פרו

משחות טיפול באקנה, חצ'קונים, פצעי בגרות, צלקות אקנה

ARTISCARE Acne Removal Repairing Gel

ARTISCARE היא חברה מאד ידועה בתחום היופי ורצה חזק באלי אקספרס. ניסיתי כמה תכשירים שלה וזה בהחלט אחד הטובים שלה. אני כל כמה חודשים מזמין סטוק של משחות כאלה והם עוזרים לי מאד. טיפול באזור הכתפיים והגב.

עובד מצויין, השפורפרת דיי קטנה לכן אם יש לכם הרבה פצעים כדאי להתארגן על לא מעט משחות כאלה.

המשחה עצמה היא ג'ל שקוף, שנספג ממש מהר ולא משאיר סימנים לא על הגוף ולא על הבגדים.

ARTISCARE Acne Removal Repairing Gel

ARTISCARE Herbal Acne Treatment Cream Skin Care

עוד משחה מצויינת של ARTISCARE, היא יותר יקרה, אבל גם היא מעולה. זה מגיע בקופסא שנראת מהודרת, בפנים יש קרם שאותו מורחים. הקרם גם נספג מהר ועושה את העבודה. מייבש את הפצעים ומטפל בהם יפה.

ARTISCARE Herbal Acne Treatment Cream Skin Care

AUQUEST Herbal Acne Treatment Cream

משחה מבית AUQUEST שהיא גם חברה שנחשבת באלי אקספרס. משחה שקופה שנספגת דיי מהר, אך פחות אפקטיבית, לפחות אצלי. לא ראיתי שהיא עושה יותר מדיי ולא רכשתי עוד אחרי שסיימתי איתה.

AUQUEST Herbal Acne Treatment Cream

Mango Repair Acne Cream Anti Acne Spots Acne Treatment Scar Blackhead

המשחה הזאת מבית RtopR , לא ממש מוכרת לדעתי. היא מבוססת על מנגו לפי מה שרשום, יכול להעיד שהיא עבדה לא רע בהתחלה והיו לה תוצאות טובות, אבל לאחר כמה שבועות הגוף כאילו התרגל אליה והיא הפסיקה להשפיע לחלוטין. לכן גם לא המשכתי לרכוש אותה. יכול להיות שלכם תהיה יותר אפקטיבית.

Mango Repair Acne Cream Anti Acne Spots Acne Treatment Scar Blackhead

Bioaqua 30g Acne Removal Cream Acne Treatment

משחה מבית Bioaqua שטוענת להסרת שחורים ואקנה, בפועל לא ממש ראיתי שיפור והפסקתי את הטיפול.

Bioaqua 30g Acne Removal Cream Acne Treatment

בנזק 5%

משחה לייבוש פצעים, ניתן למצוא בכל בית מרקחת. עושה את העבודה אבל נראה שהגוף מתרגל אליה באיזה שלב והיא פחות משפיעה, משחה לבנה קרמית שמתייבשת מהר, אם אתם לא מורחים טוב אז ישארו סימני משחה לבנים על העור (כמובן שיורד בשטיפה).

לרכישה בבתי המרקחת/סופר פארם וכו'

בנזק 5%

Pacifica‏, "Dry It Out, ג'ל לטיפול בפצעי אקנה, עוצמה מרבית, 29 מ""ל (אונקיית נוזל 1)"

גל מצויין שגם רכשתי מ IHERB , עושה את העבודה, מייבש את הפצעים, לא מלכלך ונספג מהר, פחות מהר מהמשחות האחרות, אבל גם בסדר

Pacifica‏, "Dry It Out, ג'ל לטיפול בפצעי אקנה, עוצמה מרבית, 29 מ""ל (אונקיית נוזל 1)"

טין קרם

משחה שמשווקת בסופר פארם, דיי דומה לבנזק מבחינת המרקם, אבל הרכיבים אחרים, הריח שלה לא משהו ככה שכדאי למרוח רק לפני השינה, כי זה ממש מריח לא טוב 😊 , בעקרון המשחה עושה את העבודה וכמו הבנזק גם פה הגוף מתרגל באיזה שלב והיכולת שלה יורדת עם הזמן, אני הייתי מחליף ביניהם כל כמה זמן.

לרכישה בסופר פארם.

teen pro

ישנן גם משחות שהשתמשתי בהן ועכשיו כבר לא קיימות באלי אקספרס – כנראה מחוסר תועלת או שהן לא ממש עשו משהו. אני ארשום אותם כאן כדי שאם תתקלו בדבר כזה תדעו לא לקנות, ניסיתי אותם והם לא ממש עשו משהו ולכן גם לא רכשתי עוד. לא נראה אבל שהמוצר נמצא שוב פעם באלי אקספרס.

חנות בשם: MEIGUI Store עם מוצר שנקרא Effective Acne Removal Cream Treatment Acne Scar Spots שפורפרת ירוקה

Effective Acne Removal Cream Treatment Acne Scar Spots

חנות בשם: Florine Store עם מוצר שנקרא באותו שם כמו הקודם… שפורפרת לבנה עם כיתוב ירוק רשום בסינית.

Florine

מדבקות לפצעונים, מדבקות חצ'קונים

CosRx‏, מדבקות לטיפול בפצעי אקנה, 24 מדבקות

טוב… הדבר הזה פשוט פלא, התחלתי להשתמש לאחרונה, רכשתי דרך אתר iherb וזה פשוט עובד מעולה!!!! מקבלים 24 מדבקות בגדלים שונים, מדביקים את המדבקה על הפצעון ונותנים לזה לעבוד (אני שמתי לפני שהלכתי לישון והורדתי בבוקר), כשאתם מורידים אתם ממש רואים את החרא שהדבר הזה ספג אליו והפצע מתייבש לגמרי, תוך יום – יומיים נעלם, פשוט קסם!!!

מדבקות לפצעונים, מדבקות חצ'קונים CosRx

סבונים לטיפול באקנה

85g Shanghai Sulfur Soap Oil-Control Acne Treatment Psoriasis Seborrhea Eczema Anti Fungus Bath Healthy Soaps Eczema

סבון עם כיתוב סיני ואנגלית עליו – סבון מעוגל ריח בסדר. עושה את העבודה – מייבש את העור ואת האקנה.

85g Shanghai Sulfur Soap Oil-Control Acne Treatment Psoriasis Seborrhea Eczema Anti Fungus Bath Healthy Soaps Eczema

Natural Honey Bath Soap Handmade Whitening Facial Cleansing Soap

טוב, זה אחד הסבונים שאהבתי באמת. רכשתי אותו ועוד אחד בצבע סגול שכבר לא מוצא אותו יותר, אז אני לא יכול לשים לכם לינק, אבל הסבון של הדבש מעולה! יש לו ריח מדהים והוא עושה את העבודה! העור הרבה יותר נקי ומרענן, אני ממש אוהב את הסבון הזה.

Natural Honey Bath Soap Handmade Whitening Facial Cleansing Soap

One with Nature‏, סבון מינרלי מים המלח, מרווה לימון, 200 גרם (7 אונקיות)

סבון שמגיע לפי מה שאומרים מחומרים מים המלח, יש לו ריח קצת חריף. מייבש את העור, אבל לא ממש ראיתי שיפור משמעותי בשימוש איתו. מגיע במלא סוגי ריחות , אני השתמשתי בלימון ומרווה

One with Nature‏, סבון מינרלי מים המלח, מרווה לימון, 200 גרם (7 אונקיות)

תרופות סבתא לטיפול בפצעי בגרות, אקנה

אין אחד שלא שמע איזה עצה מאמא שלו או מסבתא שלו על איך ניתן להקל ולטפל בפצעי בגרות באמצעות כל מיני דברים שיש לנו בבית…. אז נכון זה לא מדע, אבל כן יש כמה דברים שניסיתי במהלך חיי והצליחו להביא תוצאות. אז אני לא אדרג לכם את זה כי שוב פעם זה אינדיוידואלי לכל אחד, אבל אני רוצה לתת כאן כמה דברים שיש בטוח לכל אחד מאיתנו בבית, לא לא, אל תדאגו זה לא איזה פרח שאין לכם מושג מה שמו או שן של דינוזאור, דברים פשוטים… נתחיל?

ערק, וויסקי , אלכוהול!

אלכוהול ידוע כחומר מחטא, לכן הוא גם יעיל ביבוש פצעונים, אז כמובן שזה קצת בעייתי לזרוק וויסקי איכותי, אבל יש כאלה שגם עולים פחות, סביבות 40-50 ואפשר להשתמש בהם או וודקה פשוטה, ערק… סבתא שלי הייתה מורחת ערק על כל דבר, על כל פצע, יש לך כאב בטן? בוא נמרח לך ערק על הבטן, תרופת סבתא עירקית במיטבה, אז כן, זה עובד עם פצעים, תנסו ואם לא יעבוד, לפחות תוכלו לשתות 🙂

יוד / פולידין

היוד משמש בעיקר לחטא פצעים פתוחים, אבל יש עוד משהו שהוא עושה וזה מייבש פצעים, אז אם יש לכם חצקון מגעיל כזה, שימו עליו קצת יוד ותהיו מופתעים מהתוצאה לאחר מכן.

תה

שימו תיון בכוס, מלאו במים חמים ותנו לתיון להתחמם טוב טוב, לאחר מכן קחו את התיון, תנו לו להתקרר קצת (קצת, שעדיין ישאר חמים) והתחילו לעבור על מקומות שיש לכם פצעים ותנו לזה להתייבש, אם יש פצעון גדול ניתן להניח עליו את התיון.

דבש

דבש ידוע בסגולותיו המרפאות, הבעיה שהוא דביק אז בעייתי לשים אותו בלילה, אפשר למרוח קצת על הפצעונים ולתת לו לעבוד.

סיכום תרופות סבתא

אלו התרופות סבתא שאני הייתי משתמש בהם, מכירים אחרים שיכולים לעזור? שתפו אותנו ונכתוב אותם ברשימה כדי שכולם יוכלו להנות מהם.